Egy számolást fejlesztő társasjátékot mutatunk be a nyolcvanas évekből.
Ha valaki nehéznek gondolná két dobókocka összegének összeadását egy játékhoz, akkor ezt kifejezetten idegesítőnek találná. Az utazás a naprendszerben ugyanis egy speciális bináris rulettet használ, mely 2-es számrendszerben adja meg a lépéseket és ezeket kell átváltani valós lépésszámra. Ez meglehetősen futurisztikussá tette a játékot, és teszi azzá mind a mai napig.
A játék alapja a naprendszer, melyben a bolygók között utazva kell elérnünk célunkat, azaz miharabb a célba érni. Természetesen nem bábukat használunk, hanem apró műanyag rakétákat. A játékos a bináris rulett megforgatásával "dob". A ruletten nem csak az adott számok összegét adhatjuk össze, de egy piros kar segítségével szabályozhatjuk valamilyen szinte a várható dobás nagyságát, így is befolyásolva azt, hogy mennyi esélyünk legyen érinteni egy-egy bolygót.
A játék mára nagyon keresetté vált, a használtcikk piacokon, sőt az internetes kereskedéseken is kúszik felfelé az ára, nem csodálkoznék, ha a közeljövőben megjelenne felújított kiadása.
Utazás a naprendszerben. |
A játék a Minerva gondozásában jelent meg. |
Bináris rulett, oldalt a forgató, melyet megpörgetve a számok körbeforogtak, elől a szabályozó, mellyel csökkenteni illetve növelni lehetett a látható számokat. |
Köszönöm a kellemes emléket! Imádtam kiskoromban :-)
VálaszTörlés